Friday, April 11, 2014

Moving, birthday and one thing I hate about Finland

Kolimisest on möödas juba üle nädala. Vahepeal oli mul ka sünnipäev. Miks ma varem ei bloginud? Sest Interneti ühendust polnud..alles täna saime. 
Kolimine möödus üleootuste edukalt ja kiirelt. Siinkohal tänan oma isa, Johannese isa ja Raini abi eest. Meil oli renditud kolimiskaubik ning kolm korda pidime sellega edasi-tagasi sõitma, et kõik asjad vanast korterist uude toimetada. Mina jäin esimese laadungiga uude korterisse ja vanasse enam ei läinudki tagasi. Sain juba vaikselt asju sättima hakata. Juba kella 15ks oli kolitud ning istusime kõik Jaapani söögikohas ja nautisime päeva esimest einet :) Pärast läksime koju, mehed hakkasid mööblit kokku panema, mina asju edasi sättima. Sättisin asju südaööni...ja kõik oligi selleks ajaks oma kohal. Vaid üks väike hunnik asju oli toa nurgas, millele pidin koha leidma. Ma olen ju selline inimene, kellele meeldib kõik ruttu ära teha (korda seada), sest mulle ei meeldi, kui mul on kohustused õlal. Ja kohe kindlasti ei meeldi mulle pikalt kastide ja kottide otsas elada. Igatahes, nüüd on juba kõik väga kodune :)
Sünnipäevaga oli selline lugu, et mu õde koos oma mehe ja lapsega ning mu vanaema tulid reede õhtul Soome minule külla. Järgmisel hommikul äratati mind lauluga :) Mina kukkusin vaaritama, teised läksin poodidesse. Johannes tuli tagasi 40 roosiga - kollased, oranžid, roosad ja punased. Nii ilusad! 
Kella 13ks kutsusin isa ka külla. Siis saime kõik pidusööki maitsta ja isegi tantsu lüüa :) Tore, aga suhteliselt väsitav päev oli. Järgmisel hommikul külalised lahkusid. Otsustasime Johannesega seda päeva kahekesi nautida. Käisime esimest korda Hyvinkää kinos. Vaatasime filmi "Noah", mis mulle meeldis, kuid Johannesele mitte. Kodus tegime ise koduseid burgereid ning vaatasime telekat. Hea oli niisama rahus olla :)
Läinud nädala olen tööl käinud, Johannes ka. Midagi väga erilist toimunud pole. Välja arvatud see, et olen jälle haiglane olnud (nohu ja kurguvalu), ööseti pole hästi magada saanud (mu unenäopüüdja oli kadunud, kuid eile leidsin üles!!!:D) ning kõige tipuks varastati täna mu ratas ära :/ See on üks asi, mida ma Soome juures vihkan: rataste vargad! Üleeile ostsin endale 20 euro eest väga hea rattaluku, aga kuna Johannes on hilisõhtuni tööl olnud, pole ta seda veel külge jõudnud panna..ja no täna töölt tulles mu ratast enam raudteejaama juures polnud. Mul oli tavaline lukk, aga siin Soomes lõigatakse kõik lukud läbi..välja arvatud see, mille ma üleeile ostsin ja mis hetkel koridoris nagis ripub. Nüüd polegi sellele mingit kasutust. Johannes ütles, et ostame uue ratta, aga mis mõttega? Jälle varastatakse ära. Ma kardan, et äkki see uus lukk ei takista ka kedagi?! Igatahes, koju kõndides oli meel kurb. Rattaga jõuan koju 5 minutiga, kõndides kulub rohkem aega. Meel oli kurb tegelikult seepärast, et keegi teine on kuskil õnnelik oma alatu tembu üle. Loodan, et karma teeb oma töö! Üks hea asi selle juures: Johannes ütles, et viib mu täna välja tantsima, et mul tuju paremaks teha :)

//It's been over a week since we got moved to a new apartment. But I couldn't blog any earlier because we didn't have Internet. We got it just today. And here I am. 
The moving was very fast and everything went good (only one vase got broken). I was cleaning till midnight that day, putting things to their right places ect. I am this type of person who just wants everything to be in its place as soon as possible. I hate living in a mess. I am an organized person. Anyway, our new apartmant looks and feels very cozy and homey now :)
I also had a 24th birthday last Saturday. My sister and her family and my grandmother came to visit me. They arrived on Friday night and left of Sunday morning. On Saturday I cooked a lot and we had a nice birthday lunch. My dad came here as well. We ate, danced, talked and just enjoyed family reunion. It was pretty tiring to be honest. So, next day when guests left, Jay and I decided to enjoy the day together. We went to the Hyvinkää's cinema (Julia 1&2) for the first time to see Noah. I liked it, but Jay didn't. After that we made homemade burgers, watched tv and just relaxed. It was our first time together the whole day in our new apartment. It was also our first night together here (Jay had been working nightshifts all the nights before and was sleeping during daytime when I was at work). 
Rest of the week has been normal and usual. I have been going to the work. I have been a bit sick again (runny nose and sore throat) and I have had problems with sleeping (I had misplaced my dream catcher, but I found it yesterday!). But on top of all, my bicycle got stolen today. How awful! I felt so misarable and empty inside when I went to unlock my bicycle just to see that it's not when I placed it. I still feel very bad. It's one of the few things I hate about Finland: bicycle thieves! They just cut through all locks. Well, not all. I actually bought a very good and expencive lock two days ago, but just didn't have opportunity to screw it on my bike. So, now my bike is gone :( Jay said we are going to buy a new one, but I don't see if there is any reason.. maybe the new one will be stolen as well?! Ugh.. Well, Jay called and said we can go out to dance tonight to make my mood better and forget about the bike. I am sure it helps :) //

Some of the roses that Jay got me :)
 Homemade delicious burger!
 My colleague Ksenia surprised me with two large cookes and tea from her fav bakery :) I love birthday surprises! I also got a beautiful orchid from my other colleagues :)
 My birthday :) I told everybody to make a funny face :) 
 Lately it has been hard getting normal Jay to a photo :)
 My dad, sis and nephew :)
 Jonathan loves his uncle Jay & vice versa :)
 I had no idea Jay was behind me...
 Little sweetheart! :)No comments:

Post a Comment