Tuesday, June 11, 2013

book review - Slated

Kui meil Internetti polnud, siis peale televiisori vaatamise tegelesin ka raamatute lugemisega. Üks raamat, mida ma lugesin kannab nime Slated ja selle autor on Teri Terry. 
See on tõeline triller, mis on kirjutatud nii köitvalt, et seda lihtsalt ei saa käest panna. Kui ma selle lugemist alustasin, siis ei osanud midagi oodata. Ma kohe meelega ei lugenud raamatu tagant selle tutvustust. Ainus, mis ma teadsin, oli see, et Johannes on seda lugenud ja talle meedib. Samas teadsin ka, et tema ja minu raamatute eelistus on kohati väga erinev...aga kohati ka sarnane. 
Selle raamatu juures meeldib mulle eelkõige see, et autor on väga hästi osanud lugejat sündmustesse kaasa haarata ning kui ta midagi kirjutab, millele peaks järgnema mingi muu ja põnev sündmus, siis seda sündmust ei pea kaua ootama.. ta ei venita!!! Ja see on super. Ausõna, selle raamatu puhul ma mitu-mitu korda imestasin, kuidas kõik nii kiiresti juhtub ja koguaeg on lugemise ajal nii põnev. Koguaeg tekivad uued küsinused ja nii ruttu saavad need ka vastuse. Super! Samas pole ta etteaimatav ega igav. 

Nüüd siis raamatu sisu juurde!
Raamatu sündmustik toimub UKs 2040.aastatel. Alla 16.aastaste laste, kellel on kriminaalne minevik, mälusid kustutatakse. Neil pole mingeid mälestusi ja nad ei mäleta midagi enda minevikust. Nad justkui sünnivad uuesti: nad on Slated. Ja Kyla on üks nende seast. Kõikidel Slated inimestel on randme ümber vastav seadeldis, mis näitab numbritena nende emotisooni. Mida kõrgem see on, seda õnnelikum ja rahulolevam inimene on. Numbrid langevad siis, kui miski on häiriv, väga ebameeldiv, tekitab ärevust ja põhjustab vägivaldsust. Kui numbrid langevad alla kolme, siis kaotab inimene teadvuse. Seda selleks, et ta ei saaks teiste vastu vägivaldne olla. Samas kui numbrid on juba väga madalad, siis võib juhtuda nii, et enam üles ei ärkagi. 
Kyla on peategelane, kelle mälu on kustutatud, tema isikupära on kadunud ja mälestused samuti. Ta on Slated. UK valitsus väidab, et ta oli terrorist ja et nad annavad talle uue võimaluse. Seda vaid nii kauaks, kuni ta nende reeglite järgi toimib. Aga Kyla peas on killud tema minevikust, tema mälestustest. See ei tohiks nii olla, aga mingi põhjusel talle hakkavad asjad meenuma. Ta peab teesklema ideaalset ja rõõmsat Slated inimest, kuigi tegelikult püüab ta välja selgitada, miks ta mälu kustutati. Keegi valetab talle ja miski pole nii nagu talle tundub. Põhi küsimus on, keda ta saab usaldada, et tõde välja selgitada?!

Ma ei taha väga palju ka ette öelda. Sündmuste keerdkäigud, avastused, Kyla minevik, uus pere, sõber Ben jms on kõik see, mida selles raamatus veel kohtab..
PS! Sellel raamatul on järjed ka ;) Väljas on teine raamat ning tulemas on veel ka kolmas ja neljas raamat. Nii et on, mida oodata!!!


No comments:

Post a Comment