Wednesday, September 4, 2013

back in Estonia

Nii imelik on tagasi Eestis olla. Igatsen meie kodu Soomes ja muidugi Johannest! Õnneks on mul ülikoolis suht vähe aineid. Ainult uurimisseminar, kus kirjutan magistritööd ning lisaks võtsin endale soome keele B1.1 kursuse. Seega on nädal suht tühi. Püüan võimaluse korral käia Soomes!
Eile sain päris palju asju linnas ka aetud. Taotlesin uue passi ja ID-kaardi ning sain kätte ka CD meie pulmapiltidega! Eile juba korra vaatasin neid, aga hästi kiirelt. Tahan koos Johannesega neid põhjalikumalt vaadata ja eks siis otsustame, milliseid ja kui palju me ilmutame. Pean veel pulma fotode jaoks eraldi albumi ostma:)
Eile sain ka ühe toreda paki Liinalt, mille võtisin tema blogi loosist (Miss Liina blogi asub siin!). Sain kingituse Viimsist kätte ja kohe kui vanaema juurde jõudsin, siis hakkasin uudistama! Oii kui ägedad ja vajaminevad asjad: kaks küünelakki, ripsmetušš, BB cream, mitmeid ehteid. Veelkord suur aitäh!

Homme lähen Merivälja kooli üht õpetajat asendama, siis ajan veel kesklinnas natuke asju ja loodan jõuda 14.22 rongile, et Kohilasse sõita. Saan seal nädalavahetusel rahus ülikooli asju teha.

22.sept - 28.sept olen hoopis Eestist ära. Lähen siis Oslosse õpetajate intensiivkursusele. Kogu reis, hotell ja toit on tasuta! See on ülipooli poolt korraldatav, lähen koos enda kursaõe Marinaga. Päris kihvt! Praegu ma ajakava nii täpselt veel ei tea, aga tean, et seal on mitmeid töörühmades tegevusi, koolide külastusi, ekskursioone Oslo linnas ning ühel õhtul teevad kõik osalised midagi nende riigile traditsioonilist süüa. Me peamegi Marinaga mõtlema, mis toit võiks Eestit esindada.. Igatahes, usun, et see reis saab huvitav olema, jasaame uusi kogemusi. Oslos pole ma ka varem käinud, nii et tasuta reisi vastu pole mul mitte midagi! :)

Täna naudin ma lihtsat õhtut vanaema seltsis. Hetkel vaatame seebikaid, õhtul on ka Pilvede all ning vanaema küpsetas selleks puhuks ka kreemisaiakesi! Mõnna :)

//It's weird to be back in Estonia. I miss Jay and our home in Finland. Fortunately, I ave just three classes a week in university. So, I want to go to Finland when I have the opportunity!
On 22nd to 28th September I will be in Oslo at teachers' intensive course. I'm going there with my coursemate and everything is free for us (tickets, hotel and food). So, it'll be extra great to travel and see a new country and it won't cost a thing for us :)
I got a nice surprise from blogger Miss Liina yesterday. I won a bag of Avon products! Lucky me :D I love everything I got (nail polishes, jewellery, mascara and BB cream).

Rest of the evening today I am spending with my grandmom. We are watching telenovelas, and later there'll be our favorite Estonian tv series..granny baked cream-rolls for late night snack:) //
No comments:

Post a Comment