Friday, July 26, 2013

laughing out loud :D

Oh seda ilma! Mõtlesin täna jälle mustikale minna, aga järsku hakkas müristama ja paar korda lõi ka äikest. Taevas olid tumedad pilved - teadsin, et mustikale minek jääb täna ära. 
Hakkasin siis hoopis vaatama filmi "LOL" peaosas Miley Cyrus. Olen seda filmi tegelikult juba 3 või 4 korda näinud, aga kuna see mulle nii meeldib ja on selline lihtne vaatamine, siis mõtlesin seda jälle vaadata. Kui veerdan filmi oli vaadatud, nägin, et päike jälle paistab ja pilvi polegi enam eriti palju. Pakkisin koti kokku, võtsin ratta ja sõitsin Sveitsi mustikale. Sveitsi on üks Hyvinkää piirkondi. Ilmselt on see nime saanud Šveitsi riigi järgi. Miks, seda ma ei tea. Mulle see kant hästi meeldib. Johannese töökoht on ka seal lähedale. Sveitsis on mõnus männimets, kus on tohutult palju mustikaid. Metsa vahel on mitmeid jooksuradasid, aga on ka metsikumat poolt. Metsa taga asub Sveitsi hotell. Seal on ka jõusaal, kus Johannes eelmisel aastal käis. Hotelli lähedal on ka ujula - nii sise- kui ka välisujula. Talvel käime siseujulas, suvel väliujulas :)

//What a weather! I wanted to go to the forest to pick blueberries, but the sky was so dark I was sure it's going to rain. So, instead I watched movie "LOL" starring with Miley Cyrus. But soon enough I realised the weather was getting better again. So, I took my bike and went to the forest after all :) The forest is in Sveitsi (in english Switcherlan...this is how this part of Hyvinkää is called somewhy). It's very nice area - beautiful forest with lots of blueberries, also a nice hotel near by and a swimming place. //

Korjasin täna jälle karbitäie mustikaid (mis on tegelikult üks ja pool võikarpi). Just siis, kui karp täis sai, kuulsin imelikke hääli. Siis sain aru, et vihmapiisad. Ja oi kui suured. Kuna ma polnud mustikaid kohapeal veel eriti süüa saanudki, siis ikka jäin kohale ja sõin. Kuid sadu läks järjest suuremaks. Lõpuks jooksin rattani ja kihutasin kodu poole. Täielik padukas oli. Mind ajas nii naerma. Ma olin täesti läbi ligunenud :D Aga mõnus oli niiviisi tugevas vihmasajus sõita! Ainult kojamehi oleks silme ette vaja läinud, sest silmi oli raske lahti hoida sellise saju sees. Tänavad olid muidugi välja surnud - kõik olid kuskil varjus..ainult autod ja mina olime liikvel :) Terve tee ma naersin enda ette...no ma ei tea miks, aga niimoodi ajas naerma. Nautisin täiega! Pole juba väga ammu nii märjaks õues vihmakäes saanud.

//When I got a box full of blueberries I heard weird noise. It was raindrops! I ate some more blueberries, then took my bike and quickly started my way home. I got totally wet, but I enjoyed it a lot! It just made me laugh for some reason :D I love riding in a heavy rain! The streets were empty - just me and cars. Everybody were in dry places waiting till rain stops. //


Koju jõudes kuivatasin enda saunalinaga ära, panin kuivad riided selga ja märjad kuivama. Siis tegin mustikamoosi ja ülejäänud mustikad panin niisama karpi. Kõik läksid sügavkülma :) 
Hetkel kartulid podisevad ning varsti söön õhtust - kapsa-hakkliha hautis ja keedukartul. Ning plaanis on veel teha mooni-martsipani rulle :) 
Hetkel küll enam ei saja, aga aeg-ajalt müristab ja lööb välku. Kes teab, võib-olla tuleb veel üks sahmakas. 

//At home I put dry clothes on and made some blueberry jam. Now I am waiting till dinner gets ready. Later I am going to make poppy seed marzipan rolls :)
Right now it isn't rainign anymore, but once in a while I can see a lightening. Maybe it's going to start raining soon again.//

No comments:

Post a Comment