Saturday, December 28, 2013

Recipe: Delicious ice-tea

Suvel proovisin ise jääteed teha. Kahjuks arvasin ma, et olen selles osav ja retsepti või õpetust pole vaja. Tee ei tulnud üldse joodav. Kuidagi lahja ja maitsetu. Eile aga vaatasin üht oma lemmik youtube'i kasutaja Essie Botton'i vlogmas videot ja ta tegi muuhulgas seal endale jääteed. Otsustasin ka teha! Kuna ta näitas ja seletas, kuidas ta seda teeb, siis mõtlesin, et ehk tuleb parem kui mu enda suvine katsetus. 

Jäätee tegemiseks on vaja mingit musta teed (eriti hea on sidruni- või virsikutee). Muidugi saab ka rohelisest ja punasest teest teha, aga antud retsept on musta teega. 
Vaja läheb kahte teekotti. Ma kasutasin kahte erinevat. Üks oli sidruni oma ja teine mingi teistsugune musttee. 
//To make ice-tea you need two tea bags. I used two different black tea bags. The best are lemon or peach flavored. //
Valasin tassi teekottide peale kuuma keevat vett ning lasin teekottidel umbes 5 minutit tõmmata, nii et tee läheks hästi mustaks. Seejärel lisasin pool supilusikatäit mett ning sidrunimahla (päris sidrun oleks parem, aga mul seda kodus polnud; mett võib lisada isegi rohkem, kui eelistad magusamat jääteed). 
//You need boil water and add that to a mug where you have two tea bags. Let them sink for about 5 minutes or until the water is very dark. The add half a tablespoon (or more) honey and half a lemon (I used lemon juice because I didn't have any lemon at home). //
Kui see kange ja magus "siirup" valmis, siis valasin selle tühja klaas pudelisse. 
//If that strong and sweet "syrup" is ready, pour that into a glass bottle.//
Seejärel täitsin pudeli külmaveega, et jäätee oma õige maitse saavutaks. Lasin sel natuke maha jahtuda ning siis panin külmkappi.
//After that add cold water to the bottle and if it's cool enough put it to the fridge to get very cold.//
Täna hommikul sain seda kosutavat ja kodutehtud jääteed juua. Mulle meeldib klaasi ka jääd panna, siis on kohe tõeline jäätee :) Minu meelest maitseb see isegi parem, kui poest ostetud. Kusjuures kodutehtud on kindlasti palju tervislikum ja ei sisalda igasuguseid ebavajalikke ja ebatervislikke aineid!
//I made it yesterday and the ice-tea was in the fridge the whole night. In the morning I drank it with some ice and ohh it's so delicious. I must say it tastes even better that the ones you can buy from shops. And if is definitely healthier! :) //
 Täna oli hommikusöögiks imehea võileib avokaado, singi, juustu ja tomatiga ning joogiks muidugi enda tehtud jäätee :)
//Today's breakfast: sandwich with avocado, ham, cheese and tomato and for drink was homemade ice-tea :) //

1 comment:

  1. Ooooooh kuidas tahaks praegu neid mõlemaid! Omnomnom :)

    ReplyDelete