Tuesday, December 31, 2013

Christmas 2013 (and gifts we made and recieved)

Mõtlesin, et nüüd on küll viimane aeg jõuludest väike postitus teha, enne kui uus aasta pihta hakkab. Enne Eestisse minekut laadisin oma fotoka aku täis, et saaksin jõulude ajal pilte teha. Eestis pärast ühe pildi tegemist sai aku aga tühjaks. Ma ei saa aru kuidas ja miks?! Õde tegi küll pilte, aga ka mitte palju.
Jõulude aeg Eestis oli meil päris kiire ja tegus. Iga päev käisime kellegi juures (Johannese vanaema, ta ema, minu ema, Johannese isa pere jne). Õnneks ühel päeval õnnestus ka kinos käia. Vaatasime Catching Fire :) Jõulud võtsime vastu mu õe juures, kuhu kogunesid meie vanemad ja vanavanemad. Selline ühine jõululaupäev on meil alati traditsiooniks. Sõime ühise pika laua taga jõulusööki, käisime saunas ja avasime kingitusi. Meil oli sel aastal kokku lepitud nii, et me üksteisele kinke ei tee. Ainult lastele. Aga siiski tuli mu isa hunniku kinkidega kohale. Kuna ma seda ette teadsin, siis olin ka talle kingi ostnud, et ta ilma ei jääks. Samuti tegin kõigile teistele väikesed kingid. Vanaemale kudusin sokid, teisele vanaemale ostsin Soomest kommikarbi, emale kinkisime teed, kommi, vannpommi, õele ja ta mehele Jack Danielsi, Joik'i kinkekomplekti ja kommi, Johannese isa perele ka kommi, kalendri, kaks veini, habemeajamiskomplekt jms. Nii et kõik said midagi. Mu noorem õde oli jõulude ajal Tenerifel, nii et tema kink ootab teda Soomes. Loodetavasti jõuab ta jaanuaris meile külla :)
Naljakas, kuidas alguses ei pidanud kellelegi kinke ostma, aga lõpuks ikka kogunes neid päris palju. Vahepeal plaanisin ise teha kinke, aga ausalt öeldes ei olnud mul nii palju mõtteid, mida kellelegi teha. Sest kui kinkida, siis ikka midagi, mida tahetakse ja osatakse hinnata. Ideaalis tahaksin järgmistel jõuludel kinkida vaid isetehtud asju, aga tean, et nende tegemiseks pean varuma vähemalt kaks kuud aega.. Kuid ikka on raske mõelda, mida teha. Mõned mõtted mul on. Ega need ausalt öeldes ei tule odavamad, kui poest ostetud. Seega pean mõtlema, kas tasub ikka ise teha... Aga kaardid tahan kindlasti järgmisel aastal ise teha :)

//Since it's the last day of December 2013, I think it's the last time to post about this year's Christmas. We celebrated Christmas in Estonia at my sister's place. We actually were in Estonia couple days before Chrsitmas Eve, so we had chance to visit our grandparents, families ect. We also had time to go to the movies one to see Catiching Fire. I really liked it! On New Years Eve we were having a Christmas dinner, we went to the sauna and opened gifts. Like every year my parents and grandparents were with us :) It's a nice tradition I think :) 
Evenhough we had agreed not to make gifts to anyone, my dad still did. And I knew he's going to make gifts to everybody, so I made gift to him, too. And actually I had little something to everybody else as well. We also got little gifts from everybody.  //
Ise sain sel aastal väga kasulikud ja ihaldatud kingid. Oma kallilt abikaasalt sain Miley Cyrus'i kontserdi pileti ja Michael Korsi käekella :) Ema kinkis meile mett, keraamilise noa (laimiroheline!), lõhnaküünla ja huulepalsami mulle. Isalt saime keraamilistenugade komplekti ja veekeetja (kuna meie vana läks katki). Linna vanaemalt sain raamatu "Dekameron". Nägin seda sügisel tema riiulis ja olen alati tahtnud lugeda..ta ütles, et annab mulle, aga ma ütlesin, et kinkigu jõuludeks :) Kohila vanaemalt-vanaisalt saime küünlaaluse ning magusat. Üleüldse saime kõikidelt palju magusat. Johannese isa perelt saime kommikarbi, tee ja natuke raha (et saaksime taksoga Tallinnast Kohilasse sõita:P). Ise kinkisin Johannesele Eminemi uue plaadi, ühe raamatu ja lubasin osta talle jõusaali kuukaardi, aga hetkel ta seda veel ei taha. Töö juurest sain 50 eurose Stockmanni kinkekaardi ja selle eest tahan Johannesele uue püksirihma osta. Oma parimalt sõbrannalt Ana Elisalt sain ka väga kena kingi, millest kirjutasin juba millalgi varem. Ta saatis mulle Mehhikost ühe armsa pusa, palju šokolaadi ja Belinda CD. Ma ise saatsin talle ühe laheda termostassi, piparkooke, Geisha komme (need on ta lemmikud!) ja kudusin talle sokid :)
Tööl tegime Secret Santat ning ma sain sealt kaks inglisekeelset raamatut :) 
Sellised ongi meie kingitused teistele ja teistelt meile.
Kokkuvõttes olid selle aasta jõulud väga toredad, aga kindlasti natuke liiga tormakad. Pidime nii palju ringi sõitma ning ei saanud nautida koos olemist. Tahtsime rohkem kinos käia, väljas söömas käia jms. Aga samas oli ikka väga tore :):) 

//From Jay I got Miley Cyrus concert ticket and Michael Kors' handwatch! Super amazing and thoughtful gift! From mom we got a jar of honey, ceramic knife, scented candle and I got a lippalm. From my dad we got a set of ceramic knives and a new kettle (our old one broke down). From my city granny I got a "Dekameron" book and from my Kohila grandparents we got candle holder and sweets. We actually got so many chocolates this Christmas! From Jay's dad familywe got a pack of tea, more chocolate and some money to take a taxi from Tallinn to Kohila. 
Jay got Eminem's new CD, a book and a monthly gym card from me (he must tell me when he wants the card). I am planning to buy him a new belt for his jeans from Stockmann. I can use the Stockmann giftcard I got from work. 
These are the gifts we got from others :) 
I really enjoyed this year's Christmas, but it was definitely a bit hetic in Estonia.. driving around and not resting much. Next Christmas would be nicer to take some time out and spend some time together, just the two of us! But over all it was still very nice and fun :) //No comments:

Post a Comment